ciag dalszy relacji z agronautyki, teraz w ramach nowego zycia na swoim
RSS
środa, 08 czerwca 2011
zestaw wakacyjny
Ponieważ zbliżają się wakacje, można się pohuśtać:


Ewentualnie na jesień życia polecam "zestaw seniora";) Buja bardziej umiarkowanie:)No i klasyczny zestaw ogrodowy, przy którym można po prostu popić;)Dla abonentów znajdzie się jakaś zniżka albo "gratis";) A poważnie jak komuś coś się spodoba to proszę o kontakt. 
16:48, scibor1
Link Komentarze (1) »
niedziela, 05 czerwca 2011
srocze caco w kurniku
Nie zabrałem się jeszcze za koszenie. Z różnych powodów. Między innymi z powodu napływu zwierzyńca. Zaczęło się od przybycia Sroki:


Testowo przeleciałem ją PeZetem, zobaczymy, co się stanie.
Chwilę potem pojawił się Cacek:i Cacula:Pewnie będzie jak w tym dowcipie: masz mało czasu? weź sobie kozę... oddaj kozę i zobacz ile masz wolnego czasu;)))
W ramach produkowania wolnego czasu zrobiłem kurwiszonom niezależny wybieg:Niezależny ode mnie. Teraz mogą sobie same, a ja mogę udrożnić ciąg i zacząć wywalanie gnoju. Obornika znaczy. Czyli guana kurzo-króliczego.
Ale to na pewno po sianie i być może po zbożu. Czyli po wakacjach;)))

Topowy tekst z wczorajszej imprezy:
"Ale my wpierdalamy... O! Zobacz, nie wiem co tu było, ale już nie ma!"
11:19, scibor1
Link Komentarze (1) »
środa, 01 czerwca 2011
koszenie testowe
Takowe coś dziś wykonałem:

Żeby kosiarkę sprawdzić i ustawić. Przy okazji natchnęło mnie na wygarnięcie z kabiny ciągnika elementów nieoryginalnych i ruchomych, gromadzonych latami...
Jakby więcej miejsca się zrobiło:) Od razu jak ten fajans wygarnąłem, to poczułem się jak rodowity nowojorczyk:D
A potem przyszła burza i natchnienie moje zburzyła. A burza przyszła, bo kiedyś gdzieś postawili wiatraczek do siania wiatru...;)

17:48, scibor1
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 maja 2011
końskie OC
Padnięcie Myszy zgłosiłem w sobotę o 8mej rano. Tzn. wysłałem formularz via net, nagrałem się na automat przyjmujący zgłoszenia, ale miałem ciśnienie, żeby porozmawiać z kimś żywym i upewnić się, że mi zwłoki nie zgniją we wjeździe. No i dodzwoniłem się, tak ze dwadzieścia rozmów odbyłem przez pół soboty, gdzie odsyłano mnie od jednej osoby do drugiej, po całej PL. Ten nie wie, tamten ma za daleko, ten jest na urlopie, tamten oddzwoni, jeszcze inny jeszcze coś innego. Przeczekałem weekend i zadzwoniłem do pierdolonej agencji (która w weekend przecież nie ma ani jednego czynnego telefonu). Nie powiem, pani była miła, ale jeszcze nie zalogowała się do systemu (czyli nie wypiła pierwszej kawy), ale za chwilę oddzwoni. Po 30tominutowej chwili rzeczywiście zadzwoniła i podała mi numer telefonu. Super. Tyle że ten sam numer ustaliłem samodzielnie trzy minuty po naszej pierwszej rozmowie. Zadzwoniłem do Rojewa, gdzie dostałem numer do Olecka, gdzie dostałem numer do Ornety. Pan z Ornety był zrozumiały odwrotnie proporcjonalnie do rzeczowości. Dowiedziałem się, że może dzisiaj zabiorą. Poprosiłem, żeby zadzwonił przed przyjazdem, tak z 15 minut, żebym był na miejscu. No to wyluzowany wsiadłem w samochód, pojechałem zatankować, kupić kurom żarcie i prasie sznurek. Wracam do domu, na podwórko wjeżdża karawan. Mysza już załadowana, kierowca na mnie z buzią, że czeka i czeka a mnie nie ma. Wyjaśniliśmy sobie co i jak, wypełniliśmy papierki, zapłaciłem i pojechał. Już machnąłem ręką, że zawrócił mi na świeżo posianej trawie.

27 sierpnia 2010 Jazon zwany Jeżykiem dostał skrzydeł, przefrunął nad ogrodzeniem i wkomponował się w stado sołtysowica. Sołtysowic obiecał mi, że jak mu pokrył klacz, to mnie udupi. Przemilczałem, bo to mój koń wszedł w szkodę. Wczoraj dzwoni sołtysowic, że klaczkę dał do ogiera, ale okazało się, że była ciężarna, więc poroniła - małe szare coś na kształt konika polskiego - i jest w ciężkim stanie. Pojadę dziś zobaczyć co i jak. Ciekawe jak w razie czego zadziała moje OC.

A zaraz sianokosy...
11:14, scibor1
Link Komentarze (4) »
sobota, 28 maja 2011
śmierć konia
Zabiłem Myszę.


Dziękuję. Przepraszam. Szczęśliwej podróży.
17:12, scibor1
Link Komentarze (7) »
czwartek, 26 maja 2011
Hiszpańskie Dziewczyny
Coś blox szwankuje i nie mogę zakończyć edycji przedostatniego wpisu:/ Dlatego tutaj wrzucę Wam rejsową piosenkę;)

http://www.youtube.com/watch?v=53vxm0g8bv4

O tyle to istotne, że to moje pierwsze dzieło: połączenie własnoręcznie nakręconego filmiku z inną ścieżką dźwiękową...
21:43, scibor1
Link Komentarze (1) »
w dziupli
Mysza jeszcze żyje. Nawet ma się nieźle, jeśli pominąć trzy niepokojące objawy: jest chuda, smutna i przychodzi jak się ją woła.No bo normalnie jest gruba, złośliwa i ucieka. Może terapia owsem przywróci ją do normalności...


Byle nie przegiąć i nie latać z ochwatem do stawu.

Dom powitał mnie wczoraj miauczeniem. Jakby z drzewa. Fakt, w lipie jest jakby dziupla:W dziupli siedzi Kicia K. na jajach...z których wylęgło się takie coś:Jak się to coś wyjmie i przytuli, to jest normalnie urocze:Niby już nie miauczy ,ale trzeba oddać mamie na karmienie:I mieć nadzieję, że nie skończy jak 2/3 miotu Krawatki:Najwyraźniej ktoś postanowił, że więcej Dżonsopodobnych nie będzie. 

Ciekawe, jak wygląda miot Ukulele?
10:35, scibor1
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 23 maja 2011
Ahoj!
Weekend minął. Intensywnie. Coś ostatnio tego spokoju nie uświadczam. Pewnie tak ma być. Ale nie ma co narzekać, było ciekawie. Sporo postałem na drabinie malując budynek gospodarczy, trochę postałem za... sterem:)
Słowo "kuter" zawsze kojarzyło mi się z rybacką krypą śmierdzącą rybami, tudzież z kutrem... torpedowym. Ale z czymś takim miałem do czynienia po raz pierwszy:

Najpierw ze Sztynortu do Giżycka, dać buzi kaczkom...

Następnie rejs kanałami...

z niespodziewanymi atrakcjami typu zawracanie przed zamkniętym mostem obrotowym. Było...ciasno, ale kapitan pływa nie od wczoraj. Udało się bez problemu, pomijając zatopienie dwóch kajaków;)
A w drodze powrotnej zrobiono mnie sternikiem...i polecono płynąć do Sztynortu, ustępując pierwszeństwa żaglówkom. Nie powiem, atrakcja jaką mi zapewniono zaowocowała atrakcją dla pasażerów, jak ustawiłem się bokiem do fali, wywołując u co słabszych osobników falę nudności:D
Z mojego punktu widzenia wyglądało to tak: